Zebrali ponad 40 tys. zniczy. Zapłoną na lwowskich cmentarzach
fot. archiwum

Ponad 40 tysięcy zniczy, które w ostatnich dniach zebrano na Podkarpaciu, na Wszystkich Świętych zapłonie na cmentarzach Łyczakowskim, Janowskim i Orląt Lwowskich we Lwowie. Trafią też na kilka innych nekropolii w obwodzie lwowskim, m.in. w Mościskach i Jaworowie oraz w Żytomierzu.

Jest to już 14. edycja akcji "Światełko pamięci". Przedsięwzięcie organizuje TVP Rzeszów we współpracy m.in. z konsulatem RP we Lwowie.

"Część zniczy już dotarła do Lwowa. Pozostałe trafią tam w najbliższych dniach". W zbiórce – podobnie jak w latach poprzednich - uczestniczyli studenci, uczniowie, organizacje strzeleckie, stowarzyszenia kresowian, harcerze.

W regionie oprócz Rzeszowa znicze zbierano m.in. w Lubaczowie, Przemyślu, Tarnobrzegu, Sanoku, Mielcu, Jarosławiu, Tyczynie i Głogowie Małopolskim. Do zbiórki włączyły się także szpitale wojskowe w Krakowie i Żarach.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • Observator 30 Paź, 2019

    Wioelkie dzięki za inicjatywę i zaangażowanie. To jest przecież wszystko dla Polaków tam spoczywających. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj