W Nowej Dębie świętowano Europejski Dzień Seniora
Fot. Wanda Piasek

I Europejski Dzień Seniora świętowano w Samorządowym Ośrodku Kultury w Nowej Dębie. Ideą spotkania w którym uczestniczyło ponad sto osób było propagowanie aktywności starszych mieszkańców gminy.

Seniorzy zaprezentowali m.in. własny program artystyczny, a w nim: spektakl teatralny i pokaz tańca towarzyskiego. Większość z nich podkreślała, że udział w różnych kółkach zainteresowań nie tylko wypełnia czas na emeryturze i daje satysfakcję z nowych doświadczeń, ale przede wszystkim stwarza możliwość spotkań w szerszym gronie.

Z oferty nowodębskiego Ośrodka Kultury korzysta około stu seniorów tygodniowo, nieco mniej z miejscowego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Na terenie gminy jest 4,5 tysiąca emerytów.

Zastępca burmistrza Nowej Dęby Leszek Mirowski przyznaje, że gro mieszkańców w podeszłym wieku nie bierze czynnego udziału w życiu kulturalnym i społecznym. Powodem są zwykle ograniczenia zdrowotne ale, jak podkreśla Mirowski, osobom które tego potrzebują gmina na co dzień zapewnia usługi opiekuńcze w miejscu zamieszkania.

Z kolei przewodniczący Rady Seniorów w Nowej Dębie Stanisław Chałka zwraca uwagę, że organizowanie wszelkich imprez i wspólnych zajęć dla ludzi starszych daje im powód do wyjścia z "czterech ścian".

Oceń ten artykuł
(8 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj