E-papierosy szkodzą i uzależniają. Trwają szkolenia w podkarpackich szkołach
fot. M. Iwanicka

Nauczyciele, pedagodzy szkolni i policjanci poznawali zagrożenia związane z przyjmowaniem substancji psychoaktywnych i paleniem e-papierosów. Łącznie przez 4 dni przeszkolono ponad 550 osób. Spotkania odbyły się w tym tygodniu w Sanoku, Przemyślu, Dębicy i Rzeszowie. Zorganizowały je Wojewódzka Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Rzeszowie oraz Jarosławskie Stowarzyszenie Oświaty i Promocji Zdrowia.   

E- papierosy zyskują największa popularność wśród młodzieży, choć ich palenie jest szkodliwe. Coraz więcej uczniów przychodzi też do szkoły z elektronicznymi papierosami.

Na rynku w Polsce funkcjonują od 13 lat. Obecnie nawet 30 procent osób miedzy 15 a 19 rokiem życia pali je regularnie. Do tego na rynku polskim pojawiły się nowoczesne e-papierosy, tzw. Juule, z podwyższoną dawką nikotyny. Jak mówią specjaliści z sanepidu  wpływa na to na szybsze uzależnienie się od nikotyny.  

Amerykańskie szpitale informują też o zwiększonej licznie młodych osób palących e-papierosy, którzy trafiają na oddziały z problemami oddechowymi.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj