Uczniowie z Małopolski dołączają do akcji "Światełko pamięci..."
fot. Dawid Osysko

Ponad 350 zniczy od uczniów z małopolskiego Rajbrotu zapłonie na polskich mogiłach na Kresach. Młodzi ludzie i ich opiekun - nauczyciel historii, Mirosław Koralewski po raz drugi poprosili nas o pomoc w przewiezieniu zniczy do Lwowa i ustawieniu na grobach Polaków.

- Poprzez zbiórkę zniczy na groby Orląt Lwowskich wyrażamy wdzięczność za to, że oddali życie dla nas.To jest nasz obowiązek, żeby pamiętać o wybitnych rodakach, którzy polegli na tych ziemiach - powiedzieli naszemu reporterowi Weronika i Dominik - uczniowie ósmej klasy.

Uczniowie z Rajbrotu od lat zwiedzają miejsca ważne dla polskiej kultury i historii na Wschodzie. Oprócz Lwowa odwiedzili Tarnopol, Kamieniec Podolski, Zbaraż i Chocim.

- Dzieci i młodzież powinny tam jeździć by wzbogacać swoją wiedzę o polskiej historii i kulturze - powiedział inicjator akcji, Mirosław Koralewski.

Znicze zebrane przez uczniów z Rajbrotu, na polskich mogiłach położą dziennikarze z Podkarpacia, którzy jutro wyjadą na Kresy, by porządkować groby Polaków. To doroczna akcja rzeszowskich oddziałów: Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich i Instytutu Pamięci Narodowej.

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj