Nuczyciele będą strajkować?
Stanisław Kłak fot. archiwum

Zarząd Główny Związku Nauczycielstwa Polskiego zdecydował na posiedzeniu w Warszawie o rozpoczęciu strajku włoskiego nauczycieli. Taką informację podała PAP, powołując się na władze Związku.

W czasie akcji protestacyjnej nauczyciele będą wykonywać tylko czynności opisane w przepisach prawa oświatowego. Dlatego - jak powiedział nam prezes podkarpackiego okręgu ZNP - pedagodzy muszą wiedzieć jakie mają obowiązki wynikające na przykład ze statut szkoły.

W związku z tym od połowy października Związek prowadzi akcję informacyjną - dodał Stanisław Kłak. Statuty niektórych szkół nakładają na pedagogów zadania, które nie mają związku ani z dydaktyką, ani z opieką nad uczniami. "Przykładem może być zapis o prowadzeniu przez nauczycieli inwentaryzacji w szkole, czy ich działania na zasadzie wolontariatu w dni wolne od pracy" - powiedział prezes podkarpackiego ZNP.

Strajk włoski nauczycieli ma być bezterminowy.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • Observator 22 Paź, 2019

    Ludzie przewodzący ZNP to stary system komunistyczny i nie stać ich na nowe myślenie i działanie. Nauczyciela dają im się zwieść przez co dochodzi do podziałów i skłócenia środowiska pedagogicznego, a o to im przecież chodzi. Poróżnić i podzielić wiadomo z jakiego systemu to zasada wywodzi się. Nauczyciele dbajcie o swój prestiż i misję aby nie stracić resztek zaufania wśród uczniów i społeczeństwa.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj