Rentgenem wykryli papierosy w nielegalnej skrytce autobusu
fot. archiwum

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Medyki udaremnili nielegalny wwóz do Polski 2150 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Towar o szacunkowej wartości rynkowej 30 tysięcy złotych, ukryty był w autokarowej skrytce.

Jak poinformowała PAP we wtorek rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie Edyta Chabowska, nielegalne papierosy zostały wykryte podczas kontroli autokaru jadącego z Ukrainy do Gdańska. „Pojazd został prześwietlony urządzeniem RTG i po analizie obrazu funkcjonariusze nabrali pewności, że w pojeździe wykonana została specjalna skrytka, w której ukryta jest kontrabanda” – dodała.

Aby zamaskować zapach tytoniu, papierosy posypane zostały pieprzem i skropione octem. Jednak to nie pomogło i funkcjonariusze dotarli do konstrukcyjnej skrytki nad tylnym kołem pojazdu, w której znajdowało się w sumie 2150 paczek papierosów.

Jak podkreśliła rzeczniczka, do próby przemytu przyznało się dwóch obywateli Ukrainy. „To 43-letni i 48-letni kierowcy autokaru. Obydwaj mężczyźni poniosą odpowiedzialność w ramach wszczętego postępowania karnego skarbowego. Na poczet grożącej kary grzywny, obydwaj wpłacili po 10 tysięcy złotych” – powiedziała.

Konsekwencją przemytu jest także zatrzymanie autokaru oraz skierowanie wniosku przez Służbę Celno-Skarbową do Straży Granicznej o wydanie decyzji zobowiązującej cudzoziemców do powrotu do kraju.

Chabowska podała, że od początku tego roku do sierpnia funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu udaremnili wprowadzenie do nielegalnego obrotu m.in. 10 mln sztuk papierosów, blisko 2 tony tytoniu, 52 tys. litrów alkoholu czy 31 tys. litrów paliwa.

(PAP)

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • Observator 22 Paź, 2019

    Jednak nie dali im się zdrowo popalić. Ścigać towarzystwo.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj