Orły Chorągwi Podkarpackiej rozdane
fot. M.Iwanicka

Po raz trzeci zostały wręczone Orły Chorągwi Podkarpackiej. To wyróżnienia dla instruktorów szczególnie zaangażowanych w pracę na rzecz dzieci i młodzieży.

Zostali oni wcześniej wytypowani przez 19 hufców działających na terenie województwa. Wpłynęło 123 nominacje do nagrody Orła Chorągwi Podkarpackiej. Kapituła konkursu nagradza instruktorów w 9 kategoriach. Instruktor skuteczny wychowawczo, obóz wyzwań, instruktor odpowiedzialny społecznie, inicjatywa społeczna, odpowiedzialny gospodarz, skuteczny mentor oraz złoty człowiek.

W kategorii "złoty człowiek", czyli instruktor udzielający się na poziomie wojewódzkim, w tym roku orzeł trafił w ręce pwd. Wiesława Gołąbka z Hufca Nisko.

Podczas gali zostały też wręczone odznaczenia państwowe. Ksiądz hm. Tomasz Latoszek z Hufca Bieszczadzkiego w Lesku oraz Jan Kowalski otrzymali Medal Stulecia Odzyskania Niepodległości na wniosek Ministra Edukacji Narodowej. Harcmistrz Jarosław Wojtas z Hufca Bieszczadzkiego w Lesku otrzymał Brązowy Krzyż Zasługi na wniosek prezydenta Andrzeja Dudy.

W gali uczestniczyła Naczelniczka ZHP hm Anna Nowosad.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj