Egzotyczne ptaki "przyleciały" do Chorzelowa
fot. D. Osysko

W ośrodku kultury w Chorzelowie można podziwiać egzotyczne gatunki ptaków. Wystawę, która jest częścią XXII Mistrzostw Ptaków Egzotycznych przygotowali hodowcy z powiatu mieleckiego. Prezentowane są m.in. kanarki kolorowe i kształtne czy gołębie ozdobne. Ale prawdziwą dumą mieleckich hodowców są papugi.

- Mamy m.in szkarłatki i aleksandretty zamieszkujące Azję - to duże papugi osiągające do 40 centymetrów - powiedział nam Paweł Zygmunt, prezes Mieleckiego Stowarzyszenia Hodowców Kanarków i Ptaków egzotycznych. Prawdziwą gwiazdą mieleckiego pokazu jest papuga żako, która w warunkach naturalnych zamieszkuje Afrykę.

Wystawę ptaków egzotycznych w Chorzelowie można odwiedzać dziś i jutro do 18. Jutro o 14 - wręczenie nagród dla zwycięzców konkursu ptaków egzotycznych pod nadzorem sędziów Polskiej Federacji Ornitologicznej. Prezydent tej organizacji - Justyna Krawczyk w rozmowie z nami powiedziała, że jest pod wrażeniem organizacji pokazu. Pochwaliła mieleckich hodowców za zaangażowanie z jakim wykonują swoje obowiązki

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj