Wiersz "Miejsca" M.Kowalskiego zdobycą "lubeńskiego dzwonu"
fot. M.Kornaga

Wiersz pt. "Miejsca" autorstwa Mirosława Kowalskiego z Mysłowic na Górnym Śląsku wygrał 7. edycję Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Stanisławy Kopiec pt. „O lubeński dzwon”.

W sumie wpłynęło 65 zestawów wierszy z całego kraju. W kategorii dla osób między 13, a 18 rokiem życia jurorzy przyznali 1 miejsce Karolinie Kusiak z województwa lubelskiego za wiersz pt. "Dąb". Przewodniczący komisji konkursowej doktor Jan Wolski z Uniwersytetu Rzeszowskiego podkreśla, że zainteresowanie konkursem z roku na rok rośnie. Dlatego - jego zdaniem - można ze spokojem myśleć o przyszłości poezji.

A tegoroczną galę konkursową połączono z promocją publikacji pt. „Zaglądać w oczy makom i stokrotkom”. To pozycja poświęcona Stanisławie Kopiec wydana przez Uniwersytet Rzeszowski i Bibliotekę „Fraza” pod redakcją doktora Jana Wolskiego. Uzupełnieniem książki jest płyta z audycją Marii Kornagi z Polskiego Radia Rzeszów zatytułowana "Puste Miejsce dla Anioła".

Drugie miejsce w 7. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „O lubeński dzwon” zdobył wiersz "Wieś" rzeszowskiego poety Janusza Koryla, a 3 "Żmija na polnej ścieżce" autorstwa Bartosza Konstrata z Warszawy.

Stanisława Kopiec urodziła się 27 marca 1953 r. w Lubeni. Tam mieszkała i tworzyła. Debiutowała w 1967 r. w „Zielonym Sztandarze”. Jest laureatką wielu prestiżowych nagród literackich ogólnopolskich i międzynarodowych. Zmarła 2 marca 2012 r.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj