Wspominali ks. Jerzego Popiełuszkę
fot. A.Karłowska

W przeddzień 35. rocznicy męczeńskiej śmierci księdza Jerzego Popiełuszki, w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie, odbyła się konferencja z udziałem przedstawicieli władz regionu, naukowców, publicystów i duchownych.

Zbigniew Branach - autor wielu publikacji o ks. Popiełuszce - podkreślał w swoim wystąpieniu, że jest wiele hipotez, dotyczących okoliczności śmierci kapelana Solidarności, ale hipoteza ma wartość tylko wtedy, gdy się ją udowodni. Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław, podkreślał ponadczasowy wymiar postawy kapelana Solidarności i jego słów, by "zło dobrem zwyciężać". "Dziś cieszymy się wolnością, ale musimy z tej wolności umieć korzystać" - powiedział Władysław Ortyl.

Konferencję zorganizował Region Rzeszowski NSZZ „Solidarność”. Przewodniczący Roman Jakim powiedział, że ks. Popiełuszko wciąż pozostaje wzorem do naśladowania, choć postępowanie zgodnie z zasadami, którymi posługiwał się Popiełuszko, jest bardzo trudne.

W niedzielę o 19:00 na naszej antenie, odbędzie się premiera słuchowiska "Droga na tamę", o okolicznościach śmierci księdza Jerzego Popiełuszki. Słuchowisko powstało na podstawie scenariusza Zbigniewa Branacha, wyreżyserował Andrzej Zajdel.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj