K.Prendecki o klęsce KO i "zwycięstwie, ale z niedosytem" PiS
fot. ak

Przegrana Koalicji Obywatelskiej to wynik słabej kampanii wyborczej - uważa Krzysztof Prendecki, profesor Politechniki Rzeszowskiej. Socjolog i politolog powiedział na naszej antenie, że kampania największego ugrupowania opozycyjnego była prowadzona bez pomysłu i zbyt późno przedstawiono Małgorzatę Kidawę-Błońską jako kandydatkę na premiera.

Ekspert stwierdził, że PiS odniósł "zwycięstwo, ale z niedosytem". Dodał, że przegrana w Senacie może spowolnić procedowanie ustaw przez Prawo i Sprawiedliwość. Prendecki docenił powrót lewicy do parlamentu. "Strzałem w dziesiątkę" nazwał połączenie trzech lewicowych ugrupowań w jeden komitet.

Nasz gość dodał, że o wysokiej frekwencji zdecydowała mobilizacja wszystkich elektoratów. Krzysztof Prendecki przypomniał, że w najbliższych tygodniach czeka nas rozpoczęcie kampanii przed wiosennymi wyborami prezydenckimi.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • Observator 15 Paź, 2019

    Istnieje podstawowe pytanie kiedy zostaną zlikwidowani ci skoczkowie z Warszawy nie mający nic wspólnego z Podkarpaciem, nawet ci posiadający rodowody, ale mający gdzieś nasz region. Są to zwykłe przydziały i rozdziały partyjne, więc po co głosować- wyznaczyć na posła i tyle albo zrobić listę komitetów centralnych. Kiedyś obiecywano, że zlikwidowane zostaną te przydziały partyjne.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj