Leopold GO - mobilna gra miejska startuje już w piątek
fot. Iwona Piętak

Pierwsza w Rzeszowie mobilna gra miejska pod nazwą Leopold GO wystartuje w stolicy Podkarpacia w najbliższy piątek /18 października/. Gra została oparta na życiorysie Leopolda Lisa-Kuli - bohaterskiego dowódcy Legionów Polskich, ulubionego adiutanta Marszałka Józefa Piłsudskiego. Przygotowali ją pracownicy Filii nr 6 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie, chcąc zachęcić, zwłaszcza młodzież, do zgłębiania historii bohaterów związanych z naszym regionem. Płk Leopold Lis-Kula urodził się w 1896 roku w Kosinie koło Łańcuta, ale dzieciństwo i młodość spędził w Rzeszowie. "Jego śmierć w wojnie polsko-ukraińskiej w 1919 roku odbiła się szerokim echem w całym kraju" - podkreślił w rozmowie z nami historyk z Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie dr Jacek Magdoń, który napisał broszurę poświęconą Lisowi-Kuli.

Premiera mobilnej gry miejskiej Leopold GO rozpocznie się w ten piątek w budynku głównym Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie przy ulicy Sokoła 13 o godz. 10.

Projekt gry dofinansowano z Programu NIEPODLEGŁA. Patronami honorowymi są Prezydent Miasta Rzeszowa i Marszałek Podkarpacia, a patronem medialnym - Polskie Radio Rzeszów.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj