Łemkowyna Ultra Trail - start o północy
Start w Iwoniczu Zdroju Fot. Archiwum

O północy rozpocznie się pierwszy z bardzo wymagających górskich biegów po Beskidzie Niskim -w ramach imprezy pod nazwą Łemkowyna Ultra Trail. Na 150-kilometrową trasę z Krynicy do Komańczy wyruszy pół tysiąca zawodników. Pobiegną głównym czerwonym szlakiem beskidzkim,  będą mieli na to 35 godzin - zamknięcie trasy nastąpi w niedzielę o godz. 11

W ramach imprezy rozegrane będą jeszcze 4 biegi : o 1 w nocy ruszy 100 km z Krynicy do Iwonicza Zdroju , O 7 rano 70 km z Chyrowej do Komańczy, o 10 48 km z Iwonicza do Komańczy i o 12:30 najkrótszy 30 km spod wyciągu w Puławach Górnych także do Komańczy. 

Na wszystkie łącznie zapisało się 2080 biegaczy 27 narodowości. Najwięcej  Polaków, dużo też Brytyjczyków i Węgrów. Są take  reprezentanci odległych krajów - Japończyk, Kanadyjka czy Argentyńczyk. 3/4 startujących to mężczyźni. 

Rekordzistą  najdłuższej trasy jest reprezentant Czech Vit Otevrel - w 2017 roku przebiegł po górach 150 km w czasie 16 godzin 39 minut i 48 sekund. W tym roku pogoda ma sprzyjać biegaczom. W ubiegłym narzekali na ... brak błota. 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj