Film Bogdana Miszczaka "Łukasiewicz - Nafciarz Romantyk" zostanie pokazany podczas 20 edycji Festiwalu Filmów Polskich w Los Angeles. Wydarzenie odbędzie się w dniach od 18 do 24 października. Celem Festiwalu jest popularyzacja Polski, polskiej kultury i polskiej sztuki filmowej w Hollywood.

To jeden z największych na świecie przeglądów polskiego kina fabularnego, dokumentalnego, krótkometrażowego i animowanego. Jury nagradza najlepsze filmy minionego roku.

Do tej pory nagrody zdobyły takie produkcje jak: "Ida", "Miasto 44", "Pogoda na jutro", a także reżyserzy: m.in. Paweł Pawlikowski, Jan Komasa czy Jerzy Stuhr. W festiwalu biorą udział również zagraniczne gwiazdy współpracujące z polskimi filmowcami m.in. Andy Garcia, Emmanuelle Seigner i Hugh Grant.

Film "Łukasiewicz - Nafciarz Romantyk" to fabularyzowany dokument pokazujący twórcę przemysłu naftowego i wynalazcę lampy naftowej. Jego życie rodzinne i tworzenie pierwszych spółek naftowych w Bóbrce.

Festiwal jest organizowany od 1999 roku przez Polish American Film Society przy wsparciu między innymi Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Konsulatu Generalnego RP w Los Angeles oraz Departamentu Kultury Miasta Los Angeles.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 10 Gru, 2019
  Przyznali stypendia najlepszym studentom
  Przyznali stypendia najlepszym studentom
  Marszałek Województwa Władysław Ortyl wręczył stypendia najlepszym studentom na Podkarpaciu. Jednorazowe stypendium w wysokości 2 tys. zł otrzymali głownie studenci...
 • 10 Gru, 2019
  ZUS wyłapuje chorujących na niby
  ZUS wyłapuje chorujących na niby
  Więcej zwolnień lekarskich i więcej kontroli ich zasadności. Na Podkarpaciu rośnie liczba osób przebywających na "chorobowym". W listopadzie w naszym...
 • 10 Gru, 2019
  Film pamięci prof. Zygmunta Lubicz-Zaleskiego
  Film pamięci prof. Zygmunta Lubicz-Zaleskiego
  Postać wybitnego działacza polonijnego we Francji - prof. Zygmunta Lubicz-Zaleskiego przypominana jest dziś w Rzeszowie. Historyk literatury, krytyk, tłumacz, poeta...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy?kliknij tutaj