Film Bogdana Miszczaka "Łukasiewicz - Nafciarz Romantyk" zostanie pokazany podczas 20 edycji Festiwalu Filmów Polskich w Los Angeles. Wydarzenie odbędzie się w dniach od 18 do 24 października. Celem Festiwalu jest popularyzacja Polski, polskiej kultury i polskiej sztuki filmowej w Hollywood.

To jeden z największych na świecie przeglądów polskiego kina fabularnego, dokumentalnego, krótkometrażowego i animowanego. Jury nagradza najlepsze filmy minionego roku.

Do tej pory nagrody zdobyły takie produkcje jak: "Ida", "Miasto 44", "Pogoda na jutro", a także reżyserzy: m.in. Paweł Pawlikowski, Jan Komasa czy Jerzy Stuhr. W festiwalu biorą udział również zagraniczne gwiazdy współpracujące z polskimi filmowcami m.in. Andy Garcia, Emmanuelle Seigner i Hugh Grant.

Film "Łukasiewicz - Nafciarz Romantyk" to fabularyzowany dokument pokazujący twórcę przemysłu naftowego i wynalazcę lampy naftowej. Jego życie rodzinne i tworzenie pierwszych spółek naftowych w Bóbrce.

Festiwal jest organizowany od 1999 roku przez Polish American Film Society przy wsparciu między innymi Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Konsulatu Generalnego RP w Los Angeles oraz Departamentu Kultury Miasta Los Angeles.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

 • 25 Sty, 2020
  Uwaga na marznące opady na północy Podkarpacia
  Uwaga na marznące opady na północy Podkarpacia
  Synoptycy ostrzegają przed marznącymi opadami, które mogą powodować gołoledź. Ślisko na drogach i chodnikach może być  w powiatach: niżańskim, stalowowolskim...
 • 24 Sty, 2020
  Ruszył Generalny Pomiar Ruchu
  Ruszył Generalny Pomiar Ruchu
  Na drogach krajowych w całej Polsce rozpoczął się Generalny Pomiar Ruchu. Na Podkarpaciu pomiary z wykorzystaniem kamer wideo dokonywane są...
 • 24 Sty, 2020
  Przez pół roku zatrzymali 370 praw jazdy
  Przez pół roku zatrzymali 370 praw jazdy
  Od pół roku na Podkarpaciu działa policyjna grupa „SPEED”. Funkcjonariusze drogówki wchodzący w jej skład starają się przeciwdziałać agresywnym i...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj