Stanisław Tyszka o nadchodzących wyborach
fot. R. Adamski

O udział w niedzielnych wyborach parlamentarnych zaapelował w Mielcu wicemarszałek Sejmu. Stanisław Tyszka z ruchu Kukiz'15, jednocześnie lider rzeszowsko-tarnobrzeskiej listy Polskiego Stronnictwa Ludowego przypomniał, że Koalicja Polska jednocząca jego ruch i Polskie Stronnictwo startuje pod hasłem "Łączymy Polaków".

Tyszka skierował prośbę zarówno do sympatyków Kukiz'15 jak i PSL'u o "dużą mobilizację w niedzielę dlatego, że to są bardzo ważne wybory - jak się wyraził - wręcz pokoleniowe, które mogą zmienić całkowicie układ na polskiej scenie politycznej".

Odnosząc się do braku nazwiska Macieja Masłowskiego na listach sejmowych PSL - Stanisław Tyszka zaznaczył, że ten dotychczasowy podkarpacki poseł Kukiz'15 jest jedynym kandydatem opozycji do Senatu przeciwko Stanisławowi Ożogowi z PiS. Wicemarszałek dodał, że "bardzo dobrze współpracuje z Masłowskim w kampanii".

Koalicja Polska startująca pod szyldem Polskiego Stronnictwa Ludowego zapowiada m.in. emeryturę bez podatku, zwiększenie nakładów na służbę zdrowia, podniesienie kwoty wolnej od podatku oraz wzmocnienie roli referendum obywatelskiego.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj