Ruszyła budowa kolejnego odcinka S19
Fot. jj

W Nowej Wsi koło Niska symbolicznym wbiciem łopat w plac budowy rozpoczęto dziś realizację kolejnego na Podkarpaciu odcinka drogi ekspresowej S-19. Za 287 mln zł powstanie 9 kilometrów dwujezdniowej trasy w powiecie niżańskim z Rudnika nad Sanem do Zdziar. Ma być przejezdna za 2 lata.

To jeden z 6 niezrealizowanych jeszcze podkarpackich fragmentów trasy na północ od Rzeszowa. Odcinek ważny bo obejmuje m.in. 300 metrowej długości most przez San.

Kontrakt, który w systemie zaprojektuj i buduj realizuje firma Mosty Łódź, nie obejmuje budowy węzłów zjazdowych z "ekspresówki". Powstaną one w ramach sąsiednich odcinków. Jak zapewnia Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nastąpi to w podobnym terminie bo wszystkie brakujące fragmenty mają już wykonawców, którzy czekają tylko na wydanie przez wojewodę tzw. ZRiD-u czyli Zezwolenia na Realizację Inwestycji Drogowej. Ma to nastąpić jeszcze w tym roku - budowy ruszą zatem szybko.

Jak zapowiedział obecny na uroczystości wiceminister infrastruktury Rafał Weber w 2022 roku pojedziemy już drogą ekspresową do Warszawy bo gotowe będą też brakujące odcinki S-19 w woj. lubelskim.

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj