KO opowiada się za wzmocnieniem samorządów
fot. R. Adamski

Koalicja Obywatelska opowiada się za przekazaniem samorządom wszystkich wpływów z podatku dochodowego PIT i CIT. Rzeszowscy działacze tego ugrupowania obawiają się osłabienia samorządów w przypadku wygranej Prawa i Sprawiedliwości.

Poseł Zdzisław Gawlik, szef podkarpackiej Platformy Obywatelskiej, powiedział, że rządzący nakładają na samorządy nowe zadania bez zapewnienia finansowania. Wskazał przy tym na sferę edukacji oraz gospodarkę odpadami.

Kandydująca do Sejmu Teresa Kubas-Hul wyliczyła, że samorządy różnych szczebli mają coraz mniej pieniędzy na inwestycje.

Kandydaci KO wskazują też, że w programie PiS zapowiadane jest m.in. wzmocnienie pozycji wojewodów kosztem samorządów.

Koalicja Obywatelska opowiada się za wzmocnieniem samorządów poprzez - m.in. - przejęcie organizacji służby zdrowia od NFZ, zwiększenie autonomii programowej w szkołach oraz powołanie rzecznika praw mieszkańców.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 05 Kwi, 2020
  W Leżajsku budują drogi
  W Leżajsku budują drogi
   Zagrożenie koronawirusem na razie nie wpływa na realizację inwestycji w Leżajsku. Jak informują władze miasta prace są prowadzone zgodnie z...
 • 05 Kwi, 2020
  Dubiecko chce być znów miastem
  Dubiecko chce być znów miastem
  Władze Dubiecka wystąpiły do  Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji o przywrócenie tej miejscowości statusu miasta. Stosowną uchwałę w tej sprawie...
 • 04 Kwi, 2020
  Jasło chce wspierać przedsiębiorców
  Jasło chce wspierać przedsiębiorców
  Jasielski samorząd ma gotowy plan pomocy dla lokalnych przedsiębiorców. Pakiet pomocowy ma być dyskutowany we wtorek na nadzwyczajnej sesji rady...

1 komentarz

 • Observator 09 Paź, 2019

  A czemu to ugrupowanie i głoszący teraz wymyślone teorie rządząc i dzieląc przez 8 lat nie martwili się wtedy o samorządy, tworząc jedynie lokalne nietykalne swoje księstwa.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj