Bezpłatne badania oferuje siedem podkarpackich placówek w ramach rozpoczynających się jutro dziesiątych Dni Spirometrii. W tym roku hasłem kampanii jest oddychanie czystym powietrzem.

Obecnie na choroby obturacyjne płuc choruje ponad 6 mln Polaków. Połowa chorych na astmę i 70 proc. chorych na POCHP nie wie o swojej chorobie. Dlatego warto bezpłatnie wykonać badania profilaktyczne, zwłaszcza spirometrię.

Najdłużej, bo od poniedziałku do piątku badania będzie można wykonać w ZOZ-ie nr 2 przy ul. Fredry w Rzeszowie oraz w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej VITA w Miejscu Piastowym.

Z kolei w Klinice Alergologii i Mukowiscydozy w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 przy ul. Lwowskiej badania będą do końca tygodnia, poza czwartkiem.

W pozostałych placówkach będą to wyznaczone dni. Do akcji włączy się Specjalistyczna Przychodnia Wojskowa SP ZOZ w Rzeszowie, Centrum Medyczne Eskulap w Sanoku, szpitale w Przemyślu i Mielcu oraz NFZ.

W ciągu 9 lat w ramach Dni Spirometrii udało się przebadać ponad 56.000 pacjentów. Ponad 10.500 osób miało w badaniu spirometrycznym obturację i otrzymało list do swojego doktora z prośbą o wdrożenie dalszej diagnostyki w kierunku astmy lub POCHP.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 01 Cze, 2020
  Poziomy rzek niegroźne
  Poziomy rzek niegroźne
  Poprawia się sytuacja hydrologiczna na podkarpackich rzekach. Po deszczowym weekendzie dziś zaświeciło słońce i woda zaczyna powoli opadać. Według danych...
 • 01 Cze, 2020
  Terytorialsi wznawiają szkolenia
  Terytorialsi wznawiają szkolenia
  Wraz z odmrażaniem gospodarki oraz „luzowaniem” rygorów epidemicznych terytorialsi z Podkarpacia wracają do szkolenia wojska.  W ubiegłym tygodniu dowództwo 3....
 • 01 Cze, 2020
  Na Podkarpaciu bez nowych zachorowań
  Na Podkarpaciu bez nowych zachorowań
  Dobre wiadomości płynął z podkarpackiego Sanepidu. Jak poinformował w popołudniowym komunikacie Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny nie ma nowych zachorowań...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj