Utrudnienia w związku z rzeszowskimi maratonami
Fot. Archiwum

Ponad 800 osób zapisało się do udziału w dzisiejszych imprezach biegowych w Rzeszowie. Trasa biegu, którą zawodnicy pokonają dwukrotnie, przebiegać będzie m.in. aleją Kopisto i dalej ulicami Szopena, Piłsudskiego, Cieplińskiego, Zygmuntowską, Moniuszki, Gałęzowskiego, Mickiewicza, 3 Maja, Dąbrowskiego, Hetmańską, Bulwarami nad Wisłokiem i meta przy Millenium Hall.   

Zawodnicy mają do wyboru maraton oraz sztafetę Maratońską, oba biegi są połączone z akcja charytatywną. Będą wspierać 16-letniego Mateusza Rejowskiego chorego na chłoniaka, to nowotwór złośliwy. Do 7. PKO Maratonu Rzeszowskiego zapisało się ponad 500 zawodników, a do sztafety maratońskiej 315 , czyli 63 drużyny.  

Część ulic jest zamknięta, m.in. al. Kopisto, Trasa Zamkowa, Kilara i Szopena, Targowa, Rynek i Kościuszki. Pozostałymi ulicami bieg będzie się odbywał jednym wyznaczonym pasem ruchu, oddzielonym barierkami i taśmami zabezpieczającymi. Organizatorzy przewidują, że utrudnienia w ruchu potrwają do godz. 16.00.

Trasa biegu, którą zawodnicy pokonają dwukrotnie, przebiegać będzie od Millenium Hall, dalej al. Kopisto, Trasą Zamkową, ulicami Kilara, Szopena, Targową, Piłsudskiego, Cieplińskiego, Lisa-Kuli, Jagiellońską, Zygmuntowską, Moniuszki, Sokoła, Jana III Sobieskiego, Gałęzowskiego, Mickiewicza, Rynek, Kościuszki, 3 Maja, Al. Lubomirskich, Szopena, placem Śreniawitów, Dąbrowskiego.

Dalej al. Powstańców Warszawy, Hetmańską, Żeglarską, bulwarami nad Wisłokiem, chodnikiem przy moście Lwowskim. Po drugiej stronie wzdłuż Wisłoka bulwarami nad Wisłokiem, al. Kopisto, ul. Podwisłocze, Powstańców Warszawy, bulwarami nad Wisłokiem (droga wewnętrzna na Żwirownię), ul. Kwiatkowskiego, Podwisłocze i Kopisto do Millenium Hall.

Kierowców wyjeżdżających z osiedla Nowe Miasto policjanci będą przepuszczać na ulicę Podwisłocze w kierunku ulicy Powstańców Warszawy. Wjazd na osiedle możliwy będzie od strony al. Rejtana. Na ulicy Kwiatkowskiego ruch kołowy z kierunku ulicy Jana Pawła II będzie odbywał się do Powstańców Warszawy. Dojazd do ulicy Kwiatkowskiego od strony centrum miasta możliwy będzie ulicą Sikorskiego i od strony Tyczyna.

W związku z maratonem czasowo zmienią się trasy przejazdu autobusów.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 14 Lip, 2020
  100 urodziny założycielki Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Rzeszowie
  100 urodziny założycielki Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Rzeszowie
  Aktywność życiowa, działanie dla innych i liczne zainteresowania - to recepta na długowieczność pani Genowefy Kruczek-Kowalskiej z Rzeszowa. Wczoraj (13.07)...
 • 13 Lip, 2020
  Trwają prace na stacji Rzeszów Główny
  Trwają prace na stacji Rzeszów Główny
  Poprawia się komfort obsługi pasażerów na stacji kolejowej Rzeszów Główny.  Podróżni z dwóch nowych peronów codziennie wygodnie wsiadają do ok....
 • 13 Lip, 2020
  Wolontariusze - seniorom
  Wolontariusze - seniorom
  Wolontariusze z Rzeszowskiego Centrum Wolontariatu 50+ pomagają w pracy Rzeszowskiego Ośrodka Opieki Dziennej dla osób 65+. Pod codzienną opieką Ośrodka...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj