Koncert tenorów wieńczy porozumienie między Ministerstwem Sprawiedliwości a miastem Rzeszów
Fot. Marcin Kalita

"TreVoci with love" – pod takim tytułem odbył się w sobotni wieczór koncert na dziedzińcu Zamku Lubomirskich w Rzeszowie. Był on zwieńczeniem podpisania listu intencyjnego, mającego na celu przekazanie zamku, w którym obecnie mieści się Sąd Okręgowy, na cele kulturalne. Przypomnijmy, że miasto starało się o to już od 12 lat.

Przed rzeszowską publicznością wystąpili trzej tenorzy: Miłosz Gałaj, Voytek Soko i Mikołaj Adamczak z towarzyszeniem orkiestry Arte Symfoniko pod batutą Mieczysława Smydy. Mimo deszczowej pogody licznie zgromadzeni widzowie mogli wysłuchać w ich wykonaniu najpopularniejsze standardy muzyki polskiej i światowej.

Wśród publiczności znaleźli się m.in. podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Marcin Warchoł, prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc wraz z małżonką, członek zarządu województwa podkarpackiego Stanisław Kruczek oraz biskup diecezji rzeszowskiej Jan Wątroba.

List intencyjny dotyczący przekazania przez resort sprawiedliwości Zamku Lubomirskich, obecnej siedziby Sądu Okręgowego w Rzeszowie, dla miasta na cele kulturalne został podpisany 9 września przez wiceministra sprawiedliwości Marcina Warchoła i prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca. W zamian miasto nieodpłatnie przekaże działkę pod budowę nowego budynku sądu.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj