Tarnobrzeg chce odsprzedać 47% udziałów w miejskich wodociągach
fot. W.Piasek

Na nadzwyczajnej sesji Rady Miasta tarnobrzescy radni niemal jednogłośnie zdecydowali o zbyciu 47% udziałów w miejskich wodociągach. Ich wartość szacowana jest na 20 mln. złotych, które miasto zamierza przeznaczyć na realizację projektów infrastrukturalnych. Chodzi o wkład własny gminy w realizację dotowanych inwestycji drogowych, głównie w obrębie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, oraz rewitalizację terenów nad Jeziorem Tarnobrzeskim.

Prezydent miasta Dariusz Bożek uspokajał, że gmina pozostanie większościowym udziałowcem w spółce, a zbycie udziałów w wodociągach będzie miało charakter czasowy. Ich odkupowanie ma się rozpocząć za 3 lata, natomiast proces zbywania nastąpi po wyłonieniu podmiotu z najkorzystniejszą dla miasta ofertą.

Na 19 uczestniczących w sesji radnych 18 poparło prezydencki projekt uchwały w tej sprawie. Przeciwny był tylko jeden radny, Grzegorz Kiełb.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • Mario 06 Paź, 2019

    Cena wody będzie teraz odzwierciedlać tę transakcję. Mieszkańcy miasta i pracownicy nie mieli nic do powiedzenia. Rozsadny głos zabrała przewodnicząca zwiazkow zawodowych wodociągów ona wyartykuowała obawy mieszkańców. Samotny to był glos. Prezes tej miejskiej spółki był przeciw swoim pracownikom. Bez żadnego sprzeciwu mówił do radnych że tak ona się zgadza on zrobi wszystko żeby miasto mogło dostać pieniądze. Żal że nie rozmawiał ze swoimi pracownikami jedynie z kierownictwem. Szkoda że zwykli ludzie się tak mało liczą. Brak szacunku dla zwykłego pracownika czy mieszkań co się dzieje tam na gó za to będą jednak ci maluczcy.
    * komentarz zawiera niedozwoloną treść

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj