P. Poncyljusz wymienia "wady", UM odpowiada
Fot. Marcin Kalita

Paweł Poncyljusz kandydat Koalicji Obywatelskiej zarzucił podczas dzisiejszej konferencji prasowej samorządowi Podkarpacia błędne prowadzenie niektórych działań. Jak stwierdził m.in. samorząd województwa nie zapłacił części wynagrodzenia przedsiębiorcy zaangażowanemu w budowę Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w Jasionce.

Zdaniem Poncyljusza wykonując sieć szerokopasmową dla Podkarpacia samorząd zapomniał o kwestii zasilania dla urządzeń przesyłowych sieci światłowodowej, co powoduje, że ta cała infrastruktura nie może być użytkowana.


Jak odpowiada w przesłanym Radiu Rzeszów oświadczeniu rzecznik marszałka Podkarpacia Tomasz Leyko, sprawa dotycząca CWK jest sprawą sporną. Wykonawca 26 września 2017 r. wystąpił do Sądu Okręgowego w Rzeszowie, w którym prowadzone jest postępowanie więc rozstrzygnięte zostanie przez niezawisły organ.


W sprawie sieci szerokopasmowej samorząd Podkarpacia informuje, że wszystkie węzły sieci mają wybudowane przyłącza elektroenergetyczne. W związku z tym oczywiście cała infrastruktura działa i jest użytkowana, a na dzień 31.08 zawartych było 43 umowy ramowe i 116 umów szczegółowych i 306 wydanych warunków technicznych.


Podczas konferencji padło również ze strony polityków KO stwierdzenie o ograniczonych działaniach Podkarpackiego Centrum Innowacji, mającego łączyć naukę z biznesem.
Jak odpowiada rzecznik marszałka, w ramach PCI budowana jest m.in. Regionalna sieć Laboratoriów Badawczych, np. w maju 2019 r. uruchomione zostały laboratoria Protolabu: mechaniczne, wirtualnej rzeczywistości, elektroniki, informatyki, druku 3D. Rozpoczęły w nim również pracę zespoły studentów, a w niedługim czasie powstanie pierwsza spółka na bazie wykonanego tu prototypu.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

2 komentarzy

  • Ekologiczny 05 Paź, 2019

    Nich ten pan i ta pani stojąca obok przypomną co wyrabiał Marszałek WP wcześniej - ten z nadania PO i PSL.

  • Observator 04 Paź, 2019

    Niech ten pan popisuje się raczej w Warszawie i wymienia szereg wad swoim władzom Stolicy, które zatruły Wisłę i zatrzymały spalarnię osadów ściekowych z oczyszczali, które wywożone są gdzieś poza miasto. Jest to zwykła propaganda wyborcza i mieszanie w głowach ludziom z Rzeszowa i Podkarpacia.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj