Kandydatki KW Skuteczni prezentowały się w Tarnobrzegu
Fot. W.Piasek

O potrzebie zminimalizowania podatków i podwyższenia zarobków w kontekście aktualnych programów socjalnych mówiła m.in. na konferencji prasowej w Tarnobrzegu Bernadetta Bator.

Kandydatka do sejmu z Komitetu Wyborczego Skuteczni Piotra Liroya-Marca zwracała uwagę, że ze świadczeń socjalnych korzystają tylko wybrane grupy społeczne natomiast ciężko pracujący na to ludzie nie mają żadnych ulg.Taką politykę państwa Bator nazwała "niekontrolowanym rozdawnictwem". Startująca z okręgu nr 23 Bernadetta Bator wspiera również główny punkt programu wyborczego współorganizatorki konferencji Marzeny Kardasińskiej, która ubiega się o miejsce w senacie z listy Liroya-Marca. Chodzi o demokratyczne prawo obywateli do indywidualnego kandydowania w wyborach powszechnych. Kardasińska z okręgu 54 podkreśla, że obecne prawo tego nie gwarantuje , dlatego zdecydowała się kandydować żeby walczyć o zmodyfikowanie tego prawa.

Obie kandydatki do parlamentu są też zgodne w kwestii potrzeby złagodzenia przepisów dotyczących obowiązku szczepienia dzieci, choć zastrzegają, że nie mają nic wspólnego z ruchem antyszczepionkowym.

Oceń ten artykuł
(6 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj