Wichura nad Podkarpaciem: Setki interwencji strażaków i ofiara śmiertelna wypadku [AKTUALIZACJA]
Śmiertelny wypadek w powiecie niżańskim fot. podkarpacka policja

Do 210 wzrosła liczba interwencji podkarpackich strażaków, którzy usuwali skutki wichury.  W 30 przypadkach pomagali w zabezpieczeniu uszkodzonych pokryć dachowych na budynkach mieszkalnych i gospodarczych. Reszta to połamane drzewa i konary, które tarasowały drogi.

Do tragicznego wypadku doszło po 16 w Nowym Narcie w powiecie niżańskim - informuje Marcin Betleja rzecznik prasowy komendanta Wojewódzkiego państwowej Straży Pożarnej. Na przejeżdżające auto osobowe spadło drzewo, kierowcy nie udało się uratować, zginął na miejscu, dwie osoby ranne zabrano do szpitala, a czwarta, która podróżowała samochodem nic się nie stało. Najwięcej zdarzeń odnotowano  w powiatach leżajskim, mieleckim, dębickim i rzeszowskim. 

Z danych rzecznika rzeszowskiego oddziału PGE Dystrybucja Łukasza Boczara wynika, że na skutek nawałnic w regionie zostało zerwanych 15 linii energetycznych średniego napięcia i uszkodzonych około 300 stacji transformatorowych. W efekcie około 11-12 tys. gospodarstw nie ma energii elektrycznej.

Boczar zapewnił, że służby cały czas pracują i tam, gdzie pozwala pogoda, na bieżąco usuwają awarie.

[AKTUALIZACJA] godzina 20

Ponad 4100 razy interweniowali strażacy po wichurach, które przechodzą przez Polskę. Jedna osoba zginęła, a siedem, w tym jeden strażak, jest rannych - poinformował Paweł Frątczak, rzecznik Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. Do śmiertelnego zdarzenia doszło w Nowym Narcie w powiecie niżańskim. Na przejeżdżające auto osobowe spadło drzewo, kierowca zginął na miejscu,  dwie osoby trafiły do szpitala, czwarta z podróżujących samochodem nie odniosła obrażeń. 

Na Podkarpaciu strażacy interweniowali ponad 245 razy, w tym ponad 40 razy pomagali w zabezpieczaniu uszkodzonych pokryć dachowych na budynkach mieszkalnych i gospodarczych. Poza tym usuwali powalone drzewa i konary, które tarasowały drogi. 

  

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Kliknij aby powiększyć fotografię 3f638051405b0af16286ae4aa7e4a517_XL.jpg
Nieprzejezdny pas drogi w Tyczynie (ul. Grunwaldzka)
Kliknij aby powiększyć fotografię 303-195872.jpg
Śmiertelny wypadek w powiecie niżańskim
Kliknij aby powiększyć fotografię 303-195873.jpg
Śmiertelny wypadek w powiecie niżańskim

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj