S19 Rzeszów Południe – Babica - ogłoszono przetarg na realizację
Fot.jj

Dwa ważne kroki do kolejnych inwestycji drogowych zrobiono dziś w naszym regionie. Ogłoszono przetarg na budowę odcinka trasy S19 do Babicy na południe od Rzeszowa i symbolicznie dokonano wbicia łopat pod przebudowę obwodnicy Łańcuta. 

Ogłoszenie przetargu - w formie zgłoszenia do publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej - odbyło się na węźle trasy S19 Rzeszów Południe. Tam nowy odcinek ma się zaczynać. Będzie miał 10,5 km z czego ponad 2 to pierwszy na Podkarpaciu tunel drogowy. Zakończy się, łączącym kilka tras, dużym węzłem, nad torami kolejowymi i Wisłokiem. Wg planów ma być gotowy w 2024 roku. Obecny na uroczystości min infrastruktury Andrzej Adamczyk zadeklarował, że rok później gotowa będzie cała 90 - kilometrowa droga do granicy w Barwinku. Będzie kosztować ponad 10 mld zł. 

Z kolei przebudowane 6 km obwodnicy Łańcuta pochłonie 160 mln zł. W 2021 r. trasa ma mieć mieć dwie jezdnie i 5 rond. Będą chodniki i ścieżki rowerowe. Pierwotne plany nieco ograniczono, gdy po otwarciu autostrady ruch na tej trasie nieco się zmniejszył. Nadal jest jednak intensywny. Szacuje się że na dobę przejeżdża tam ok 20 tys aut.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj