Przejmujący spektakl Elżbiety Lewak na scenie naszej rozgłośni
fot. mm

Przejmujący spektakl pt. "Z domu niewoli" w wykonaniu Elżbiety Lewak obejrzeli dziś widzowie Sceny Teatralnej Polskiego Radia Rzeszów.

Przedstawienie powstało na podstawie książki Beaty Obertyńskiej - poetki i powieściopisarki zmarłej w 1980 roku, która opisała swoje losy w czasie II wojny światowej. Po agresji Związku Radzieckiego na Polskę, została aresztowana przez NKWD i osadzona w areszcie we Lwowie, potem więziona m.in. w Kijowie, Charkowie i Odessie, wreszcie - zesłana do łagru Loch-Workuta.

Jak powiedziała nam występująca w monodramie Elżbieta Lewak, lwowianka, Polka z pochodzenia, wcielenie się w rolę wymagało od niej dużego wysiłku emocjonalnego, ponieważ bliska jest jej historia Lwowa i jego polskich mieszkańców.

Widzowie zgromadzeni w naszym studiu koncertowym, podkreślali po spektaklu wysoki poziom gry aktorskiej i doniosłość podjętego tematu.

Adaptacji książki Beaty Oberytyńskiej pt. "W domu niewoli" dokonał Zbigniew Chrzanowski dyrektor Polskiego Teatru Ludowego we Lwowie, który jest reżyserem spektaklu.

Oceń ten artykuł
(5 głosów)

Artykuły powiązane

2 komentarzy

  • Hanna Liziniewicz-Kamińska 02 Paź, 2019

    Dziękuję - Wzruszenie

  • Observator 29 Wrz, 2019

    Gratulacje i podziękowanie za przejmujący spektakl.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj