Dzień Serca w Rzeszowie. Bezpłatne konsultacje i badania profilaktyczne
fot. B.Kozłowska

Sporym zainteresowaniem cieszył się piknik na rzeszowskim rynku. Z okazji Światowego Dnia Serca z mieszkańcami spotkali się kardiolodzy i pracownicy służby zdrowia. Wielu odwiedzających skorzystało z bezpłatnych badań poziomu cukru we krwi, ciśnienia, cholesterolu i HCV czyli wirusa wywołującego zapalenie wątroby typu C. Zdarzało się, że wyniki badań były niekorzystne, w takim przypadku odwiedzający byli kierowani do przychodni. Uczestniczący w pikniku lekarze dzielili się swoją wiedzą ze sceny, można było także skorzystać z ich porad.

Piknik był też okazją do tego, by pierwszy raz w życiu zostać honorowym dawcą. Sporym zainteresowaniem cieszyły się porady dietetyków i kardiologów oraz ratowników medycznych, którzy uczyli pierwszej pomocy.

Wśród atrakcji były występy artystyczne, ale też pokazy starych samochodów, motocykli i sprzętu strażackiego. Piknik się jeszcze nie skończył. Po 19:00 na finał zaplanowano koncert Dominiki Kobiałki z zespołem.

Organizatorami tego wydarzenia są Podkarpacki Oddział Polskiego Towarzystwa kardiologicznego, Centrum Medyczne Medyk oraz publiczne i prywatne szpitale.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj