Wprowadzenie tzw. Veta obywatelskiego, które polegałoby na wyrażeniu sprzeciwu wobec stanowionego prawa, to propozycja programowa przedstawiona przez Bernadetę Bator, kandydatkę Komitetu Wyborczego Skuteczni Piotra Liroya - Marca.

Jak stwierdziła dziś w Stalowej Woli, jego realizacja będzie możliwa m.in. poprzez organizację referendów, przeprowadzanych bez określonego minimalnego progu frekwencyjnego. Realnym wzmocnieniem pozycji obywateli będzie także pełne przywrócenie im biernego prawa wyborczego, a to zdaniem Artura Mryczko jest możliwe tylko poprzez wprowadzenie Jednomandatowych Okręgów Wyborczych. Przyznał jednak, że start w wyborach jest dla niego pewnego rodzaju manifestem, a obecność na liście kandydatów okazją do promocji proekologicznego przedsięwzięcia.

Marzena Kardasińska, kandydatka do Senatu z Komitetu Wyborczego Wyborców Przywrócić Prawo, za najważniejsze uznała działania w celu uproszczenie prawa i umożliwienie powszechnego dostępu do broni dla praworządnych Polaków.

Na liście Komitetu Wyborczego Skuteczni Piotra Liroya - Marca w okręgu nr 23 znalazło się 18 kandydatów, wśród których są przedsiębiorcy, nauczyciele programiści komputerowi, ekonomiści, ale także koordynator obsługi naziemnej i muzyk.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj