P. Poncyliusz krytycznie o Izbie Administracji Skarbowej
fot. R. Adamski

"Jedynka" rzeszowskiej listy Koalicji Obywatelskiej krytycznie o polityce kadrowej Izby Administracji Skarbowej. Paweł Poncyljusz zarzucił dyrekcji Izby w Rzeszowie, że przed dwoma laty pozbawiła stanowisk 40 celników, którzy jednocześnie nie otrzymali ani decyzji o zwolnieniu, ani propozycji objęcia nowych funkcji. Poncyljusz nazwał to "niebytem prawnym".

"Nie są już inspektorami celnymi, a różnymi trikami stosowanymi w Izbie są pozbawieni prawa do sądu" - stwierdził. Dodał, że celnicy musieli w tej sprawie odwołać się do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Kandydat zwrócił też uwagę na grupę 100 celników rzeszowskiej Izby, którzy zostali przeniesieni na tzw. cywilne stanowiska. Jak powiedział - potem Izba ogłosiła konkursy na zwolnione miejsca pracy. A te - według jego informacji - nie zostały obsadzone.

Zdaniem polityka - skutkuje to osłabioną kontrolą celną na granicy polsko-ukraińskiej i - jak się wyraził - "wyciekaniem pieniędzy".

Paweł Poncyljusz oświadczył poza tym, że szef Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie jest kuzynem byłego marszałka Sejmu, Marka Kuchcińskiego.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

 • 20 Sty, 2020
  Braun wierzy w wygraną Bosaka
  Braun wierzy w wygraną Bosaka
  Poseł Konfederacji z Podkarpacia Grzegorz Braun przegrał wewnętrzne wybory w partii, która jako swego kandydata w wyborach prezydenckich wybrała Krzysztofa...
 • 20 Sty, 2020
  Policjanci odnaleźli zaginionego mężczyznę
  Policjanci odnaleźli zaginionego mężczyznę
  50 policjantów, oraz zespół ratowników ze Stowarzyszenia Cywilnych Zespołów Ratowniczych z Psami STORAT, poszukiwało zaginionego 75-letniego mieszkańca Rzeszowa. Mężczyzna w...
 • 20 Sty, 2020
  Rzeszowski ZTM uruchomił nową linię numer "7"
  Rzeszowski ZTM uruchomił nową linię numer "7"
  Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie uruchomił nową linię autobusową. "7" jeździ na trasie od dworca lokalnego, dalej ulicami: Piłsudskiego, Cieplińskiego,...

3 komentarzy

 • Paulina 02 Paź, 2019

  Wreszcie ktoś o tym powiedział! Brawo!!! Uważam, że p. Poncyljusz naprawdę będzie dobrym ambasadorem Podkarpacia. Ma doświadczenie jako polityk, sprawdził się jako przedsiębiorca. Choć nie sympatyzowałam nigdy z PO czy później Koalicją, dla niego zmieniam zdanie. Po prostu mu wierzę.

 • Rzeszowiak 01 Paź, 2019

  Bardzo dobrze, że ktoś w końcu mówi o tym głośno. Widać, że Poncyljusz chce pomóc mojemu miastu. Liczę na niego 13 października.

 • racjonalista 01 Paź, 2019

  Nie dziwne, że Paweł Poncyljusz wypowiada się negatywnie o ich polityce kadrowej. Już u mnie zaplusował swoją wiedzą i na pewno na niego zagłosuje :)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj