Na Zamku Królewskim w Warszawie dziś gala finałowa konkursu Lodołamacze 2019. O najwyższe laury walczą reprezentanci Podkarpacia, wyłonieni przez Kapitułę która decydowała o statuetkach regionalnych dla czterech województw: poza podkarpackim, także małopolskiego, świętokrzyskiego i lubelskiego.

Szanse na nagrody na szczeblu centralnym mają: Zakład Aktywności Zawodowej w Woli Żyrakowskiej prowadzony przez Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Radość” w Dębicy, Spółdzielnia Socjalna „Dobry Dzień” w Duńkowicach, Kliniczny Szpital Wojewódzki Nr 2 w Rzeszowie, Anna Tomczyk z TVP3 Rzeszów oraz Caritas Archidiecezji Przemyskiej.

Uroczystość rozpocznie się o 15:00. W programie poza wręczeniem statuetek Lodołamaczy w 8 kategoriach, przewidziano przemówienie Małżonki Prezydenta Agaty Kornhauser- Dudy, która sprawuje nad konkursem patronat honorowy oraz występy artystyczne.

Laureaci Lodołamaczy to firmy, instytucje i organizacje przełamujące stereotypy i uprzedzenia dotyczące osób niepełnosprawnych. Konkurs organizuje Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj