Rozpoczął się Rzeszowski Weekend Fotografii. To nowe wydarzenie na kulturalnej mapie Rzeszowa, obejmujące szerokie spektrum tematów na pograniczu fotografii i pokrewnych sztuk wizualnych. Zaplanowano m.in. wystawy fotografii oraz spotkania autorskie i warsztaty fotograficzne. Nie zabraknie wystaw sprzętu i technologii będących elementem warsztatu współczesnego fotografa.

Wszystkie wydarzenia potrwają do niedzieli w Biurze Wystaw Artystycznych, Muzeum Etnograficznym oraz w Galerii Nierzeczywistej RSF.

Wydarzeniem w Muzeum Etnograficznym będzie wystawa fotografii "Zofii Rydet. Zapis socjologiczny. Anno 1978-1990". Wystawa obejmuje czterdzieści wybranych prac autorki – wchodzących w skład cyklu gigantycznych rozmiarów portretów ludzkiej rodziny we wnętrzu. W dużej części pochodzą one z terenu dawnego województwa rzeszowskiego.

Wystawie towarzyszyć będzie spotkanie z przedstawicielkami Fundacji im. Zofii Rydet, które opowiedzą o kulisach realizacji “Zapisu Socjologicznego”, jego genezie oraz życiu i twórczości Zofii Rydet.

Wernisaż rozpocznie się o godz. 18.30, a ekspozycje będzie można oglądać do 20 października.

Szczegółowy plan Rzeszowskiego Weekendu Fotografii można znaleźć na stronie: https://patrzszeroko.pl/rzeszowski-weekend-fotografii/

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj