Sprawca napaści na policjanta z siekierą tymczasowo aresztowany
Fot. Archiwum

Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny, który w niedzielę siekierą zaatakował policjanta. 26-letni funkcjonariusz komendy powiatowej w Ropczycach z urazem głowy trafił do szpitala, gdzie przeszedł operację. Jego życiu nie grozi niebezpieczeństwo. 23-letni mieszkaniec Nawsia usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa i czynnej napaści na funkcjonariusza.

Policjanci interweniowali w Nawsiu, w związku z samowolnym oddaleniem się mężczyzny z placówki medycznej w powiecie dębickim. Na posesji, gdzie mógł przebywać weszli do jednego z pomieszczeń piwnicznych. Tam poszukiwany mężczyzna z bliskiej odległości, siekierą uderzył w głowę jednego z funkcjonariuszy. Dzięki refleksowi policjanta uderzenie zostało częściowo zablokowanie. Uderzony ostrzem, doznał jednak poważnych obrażeń głowy.

Agresywny 23-latek został natychmiast obezwładniony i zatrzymany. Prokurator przedstawił mężczyźnie zarzuty usiłowania zabójstwa oraz napaści na funkcjonariusza publicznego. Grozi mu za to kara pozbawienia wolności od 8 do 25 lat więzienia, a nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj