Wysokość składki ZUS uzależniona od dochodu. Takie zmiany dla małych firm proponuje Prawo i Sprawiedliwość. Dziś podczas konferencji prasowej w Rzeszowie o szczegółach mówił poseł Andrzej Szlachta. Z wyliczeń przewodniczącego Sejmowej Komisji Finansów Publicznych wynika, że ulga na ZUS dla mikroprzedsiębiorców będzie malała wraz ze wzrostem przychodów.

Przy dochodzie w wysokości 2 tys. złotych zysku ulga wyniesie 580 złotych, przy kwocie w wysokości 3 tys. złotych to będzie korzyść na poziomie 430 złotych, a przy przychodach w wysokości 4 tys. ulga wyniesie 272 zł.

Poseł Szlachta powiedział również, że uelastycznienie składek ZUS i obniżenie o jeden punkt procentowy podatku PIT do 17 procent - co nastąpi od 1 października - wpłynie na kondycje budżetu państwa. Podobna operacja finansowa za pierwszych rządów PiS spowodowała wzrost budżetowy o 20 miliardów złotych.

Z kolei poseł Adam Śnieżek poinformował o odmrożeniu odpisu na Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych. Do tej pory podstawą do ustalenia kwoty zakładowego funduszu była średnia płaca krajowa z 2010 roku, zmiana dotyczy średniej płacy krajowej z roku poprzedzającego.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj