K. Wróblewska o komunikacji i smogu w Rzeszowie
fot. R. Adamski

Darmowej komunikacji miejskiej w godzinach szczytu - domaga się Krystyna Wróblewska. Posłanka Prawa i Sprawiedliwości apeluje w tej sprawie do władz Rzeszowa. Jej zdaniem - rozładuje to korki, usprawni dojazd do centrum rano i popołudniu oraz ograniczy smog.

Według parlamentarzystki - darmowe przejazdy powinny być częścią nowego programu transportowego, gdyż dotychczasowy nie spełnia oczekiwań mieszkańców. Wróblewska opowiada się też za likwidacją bus-pasów, które - jej zdaniem - zwiększają korki.

Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa przypomina, że od roku młodzież szkolna może bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej, a program transportowy nastawiony jest na ciągłą modernizację taboru. Zaznacza, że w odniesieniu rok do roku obserwowany jest 10% wzrost liczby pasażerów.

Posłanka Krystyna Wróblewska zarzuca też miastu brak rozmów z ościennymi samorządami w sprawie komunikacji publicznej i budowy obwodnicy południowej. Magistrat odpowiada, że sąsiednie gminy muszą partycypować w kosztach połączeń autobusowych, natomiast trasa planowanej obwodnicy biegnie wyłącznie przez tereny miejskie.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj