Nowy pawilon łańcuckiego szpitala otwarty
fot. M.Iwanicka

Łańcut ma nowoczesny pawilon szpitalny. Został on oficjalnie otwarty. Pacjenci będą mogli z niego korzystać w październiku. Teraz trwa końcowe doposażanie sal. 

Nowy pawilon diagnostyczno - zabiegowy ma prawie 6 tysięcy metrów kwadratowych. Do nowego budynku zostały przeniesione oddziały: Ginekologiczno-Położniczy, Neonatologiczny, Chirurgiczny, Urazowo-Ortopedyczny oraz PediatrycznySwoje miejsce ma tu tez izba przyjęć oraz bloki operacyjne i Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii, którego do tej pory szpital nie miała wcale. Obok Izby Przyjęć na parterze budynku znajduje się diagnostyka obrazowa z pracowniami endoskopii, rezonansu oraz tomografu komputerowego.

Budowa pawilonu trwała dwa lata. Całkowity koszy inwestycji to ponad 50 milionów złotych, z czego blisko 35 milionów to kredyt udzielony przez Bank Gospodarstwa Krajowego na okres 25 lat. Około 10 milionów Centrum Medyczne otrzymało na zadanie od zarządu województwa w ramach  ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Ponadto szpital, jako jedyny w regionie przekształcił się w spółkę, która podlega pod starostwo powiatowe w Łańcucie.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj