Zatrzymani podejrzani o rozpowszechnianie treści pedofilskich
Fot. CBŚP

W Małopolsce, na Mazowszu i Lubelszczyźnie policjanci zatrzymali 6 osób, w tym obywatela Ukrainy, podejrzanych o pedofilię. Przeszukali również obiekty w kilku innych województwach.

Na nośnikach danych m.in. twardych dyskach policjanci znaleźli różnego rodzaju materiały filmowe i zdjęcia z zakazanymi treściami. Zabezpieczono także kilkadziesiąt telefonów i sprzętów komputerowych, aparatów fotograficznych i kamer.

W Prokuraturze Okręgowej w Krośnie zatrzymani usłyszeli zarzuty dotyczące m.in. uzyskania dostępu do materiałów z pornografią dziecięcą i zoofilią, posiadania takich materiałów i rozpowszechniania ich przy wykorzystaniu sieci internetowej.

Sąd Rejonowy w Krośnie zastosował wobec czterech podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Akcja jest efektem kilku miesięcy pracy specjalnej grupy śledczej, w skład której wchodzą specjaliści od cyberprzestępczości z Centralnego Biura Śledczego Policji, Komendy Głównej Policji i Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj