Zatrzymani podejrzani o rozpowszechnianie treści pedofilskich
Fot. CBŚP

W Małopolsce, na Mazowszu i Lubelszczyźnie policjanci zatrzymali 6 osób, w tym obywatela Ukrainy, podejrzanych o pedofilię. Przeszukali również obiekty w kilku innych województwach.

Na nośnikach danych m.in. twardych dyskach policjanci znaleźli różnego rodzaju materiały filmowe i zdjęcia z zakazanymi treściami. Zabezpieczono także kilkadziesiąt telefonów i sprzętów komputerowych, aparatów fotograficznych i kamer.

W Prokuraturze Okręgowej w Krośnie zatrzymani usłyszeli zarzuty dotyczące m.in. uzyskania dostępu do materiałów z pornografią dziecięcą i zoofilią, posiadania takich materiałów i rozpowszechniania ich przy wykorzystaniu sieci internetowej.

Sąd Rejonowy w Krośnie zastosował wobec czterech podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Akcja jest efektem kilku miesięcy pracy specjalnej grupy śledczej, w skład której wchodzą specjaliści od cyberprzestępczości z Centralnego Biura Śledczego Policji, Komendy Głównej Policji i Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 28 Mar, 2020
  Potrącenie rowerzysty w Lesku
  Potrącenie rowerzysty w Lesku
  Utrudnienia na drodze krajowej nr 84 w Lesku. Samochód potrącił rowerzystę. W miejscu zdarzenia wprowadzono ruch wahadłowy, którym kieruje policja....
 • 27 Mar, 2020
  Krosno chce być większe od nowego roku
  Krosno chce być większe od nowego roku
  Krośnieńscy radni jednogłośnie opowiedzieli się za zmianą granic miasta. Tak zdecydowali podczas dzisiejszej sesji. Wcześniej, podobne uchwały podjęły rady gmin:...
 • 26 Mar, 2020
  25 lat więzienia za zabójstwo żony
  25 lat więzienia za zabójstwo żony
  Na 25 lat więzienia skazał dziś sąd okręgowy w Krośnie Janusza G. oskarżonego o zabójstwo byłej żony. Halina G. -...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj