W Górnie protestują przeciwko sąsiedztwu asfaltowni
Fot. Justyna Piekło

Mieszkańcy Górna nie chcą hałasu i zanieczyszczonego środowiska. Bojąc się o własne zdrowie protestują przeciwko budowie tymczasowej wytwórni mas bitumicznych pod budowę trasy S19. Ma ona powstać w sąsiadującej gminie Kamień.

Jak podkreślają protestujący, skutki funkcjonowania wytwórni asfaltu mogą odczuwać przede wszystkim pacjenci Zakładu Opieki Zdrowotnej z oddziałem gruźliczym. Ich zdaniem wytwórnia mas bitumicznych powinna być zlokalizowana z dala od zabudowań. Podkreślają, że sprzeciwiają się tej inwestycji, a nie budowie drogi S19. Boją się też, że po wybudowaniu trasy asfaltownia będzie nadal działać.

Ryszard Bugiel, wójt gminy Kamień popiera powstanie wytwórni w tej lokalizacji. Jego zdaniem przyśpieszy to budowę S19, a w konsekwencji spowoduje szybsze wyprowadzenie ruchu samochodowego poza obszar zabudowany.

Zaznacza, że działa zgodnie z prawem i na podstawie wydanych opinii Sanepidu i Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie. Oczekuje jeszcze na opinię Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska.

Oceń ten artykuł
(5 głosów)

Artykuły powiązane

3 komentarzy

  • swoj 01 Paź, 2019

    150 tys. zarobi gmina Kamień a gmina Sokołów Małopolski jak zwykle fige

  • Ziom 20 Wrz, 2019

    150 tys.zl rocznie Zarobi na tym gmina Kamień, wiec protesty nic nie dadza.

  • Coś o tym wiem 20 Wrz, 2019

    Ludzie nie mają zielonego pojęcia ,,Z czym to się je,, a mają najwięcej do powiedzenia. Wymyślane są bajki i teorie spiskowe. A nikt nawet nie wie jak wygląda proces produkcji. Do Sanatorium w Górnie jest 1300m, Nie mają pojęcia że w wielu miejscach wmb sąsiadują bezpośrednio z terenami zabudowanymi np: Firma Molter Rudnik nad Sanem sąsiaduje bezpośrednio z osiedlem domów jednorodzinnych, firma Mpdim Rzeszów wmb w Borze do najbliższego domu jest ok50m i takich miejsc jest dużo więcej

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj