Aż 7 tysiącom uczniów trzeba było odmówić udziału w jutrzejszych pokazach Podkarpackiego Festiwalu Nauki. 2 dniowa impreza rozpoczyna się w piątek dniem dla szkół w G2A Arena w podrzeszowskiej Jasionce. Organizatorzy -   Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza - otrzymali tak dużo zgłoszeń, że znacznie przekroczyło to możliwości obiektu. Dyrektor fundacji Łukasz Szuba, zachęca do odwiedzenia festiwalu w sobotę To dzień otwarty dla wszystkich. Będzie można nie tylko oglądać ale też samemu wziąć udział w licznych pokazach, prezentacjach i eksperymentach z różnych dziedzin nauki i techniki. Będzie fizyka, chemia, lotnictwo, symulatory, łamigłówki matematyczne, planetaria, archeologia i wiele innych atrakcji. Pokazy przygotowują też wspierające imprezę podkarpackie firmy. Do tego w strefie kongresowej wykłady popularnonaukowe. 

Rozstrzygnięty zostanie także międzynarodowy konkurs budowy modelu samolotu, którego Polską edycję wygrał zespół uczniów z Mielca.

Dzień otwarty rozpocznie się w sobotę o godz 10. My będziemy relacjonować Podkarpacki Festiwal Nauki w audycji Wolna Sobota.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj