Nowi honorowi obywatele Niska
Bronisława i Tadeusz Kulczykowie w towarzystwie burmistrza, jego zastępcy, przewodniczącego Rady Miejskiej i dyrektora LO Fot za nisko.pl

Pochodzący z Niska Bronisława i Tadeusz Kulczykowie zostali honorowymi obywatelami miasta i gminy. Uchwałę w tej sprawie radni podjęli jeszcze w ubiegłym roku, przedwczoraj osobiście odebrali  akty nadania tytułu  z rąk burmistrza Niska Waldemara Ślusarczyka. 

W 2015 roku Bronisława i Tadeusz Kulczykowie założyli fundację zajmującą się udzielaniem pomocy uczniom niżańskiego Liceum Ogólnokształcącego. Fundują stypendia socjalne, sportowe i naukowe. Fundacja organizuje też w szkole akcje promujące ochronę zdrowia dzieci i młodzieży,  szkolenia dla przyszłych wolontariuszy, zakup podręczników i pomocy naukowych dla dzieci z ubogich rodzin.

Państwo Kulczykowie ukończyli niżańskie liceum w 1962 roku i zgodnie podkreślają, że życiowego sukcesu nie odnieśliby, gdyby nie wychowanie i wiedza wyniesione ze tej szkoły. Utworzenie Fundacji traktują jako formę "spłaty długu".

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj