Pracownicy NFZ pomogą potrzebującym krwi
fot. archiwum

Pracownicy Podkarpackiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia wyszli z inicjatywą regularnego oddawania krwi. W ten sposób chcą zacieśnić współpracę z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie. Jak powiedział dyrektor oddziału NFZ Robert Bugaj ta współpraca już odbywa się na wielu płaszczyznach. Wymienił m.in. trwający kilka lat wspólny program lekowy w zakresie hemofilii i dodał, że wśród pracowników jest wielu honorowych krwiodawców stąd ich propozycja.

Pierwsza akcja honorowego oddawania krwi przez pracowników NFZ odbędzie się w najbliższy poniedziałek. Dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Ewa Zawilińska podkreśliła, że takie inicjatywy są bardzo cenne, bo każdego dnia podkarpackie szpitale potrzebują krwi. Centrum chce być jak najbliżej dawców, krew można oddać w mobilnym krwiobusie, który jeździ po całym regionie.

Ewa Zawilińska dodała, że dzięki NFZ są przywileje dla honorowych dawców krwi - między innymi wizyta u lekarza bez kolejki, darmowy przejazd komunikacją miejską, jeśli tak zadecyduje samorząd, wolny dzień w pracy oraz zwrot kosztów przejazdu do placówki oddania krwi.

A te placówki na Podkarpaciu to Centrum Krwiodawstwa przy ul. Wierzbowej w Rzeszowie oraz oddziały: w Dębicy, Jaśle, Krośnie, Sanoku, Przemyślu, Stalowej Woli, Tarnobrzegu i Leżajsku.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj