Wiadukt czy tunel? Jaki przejazd przez tory w Łańcucie?
fot. jj

W Łańcucie wybudowane zostanie bezkolizyjne skrzyżowanie magistrali kolejowej Rzeszów - Przemysł z drogą wojewódzką Łańcut - Leżajsk. Jeszcze nie wiadomo czy będzie to tunel czy wiadukt, okaże się to po badaniach geologicznych. To bardzo ważna inwestycja, bo przejazd przez tory w tym miejscu staje się coraz bardziej uciążliwy. Jak powiedział poseł ziemi łańcuckiej Kazimierz Gołojuch z PIS szlaban kolejowy w tym miejscu zamknięty jest około 7 godzin na dobę. To powoduje ogromne korki, bo tą drogą poruszają się auta zjeżdżające z autostrady.

Poseł Gołojuch dodał, że inwestycja zyskała wsparcie premiera, ministra infrastruktury i sejmowej komisji d/s podziału środków unijnych. Przygotowywany jest montaż finansowy. PKP na razie przeznaczyły na ten cel 16 milionów złotych, również Marszałek Województwa wesprze finansowo inwestycje. Pieniądze zbierają tez samorządy lokalne. Starosta łańcucki Adam Krzysztoń powiedział, że zadeklarowały ponad 2 miliony złotych, a jak będzie potrzeba to wyłożą więcej.

W najbliższych tygodniach Marszałek Podkarpacia podpisze z PKP porozumienie w sprawie prowadzenia inwestycji. To otworzy drogę do ogłoszenia przetargu by wyłonić wykonawcę, który zaprojektuje i wybuduje skrzyżowanie.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj