Higienistka od dzisiaj w każdej szkole
fot. I.Piętak

Gabinety profilaktyki zdrowotnej w każdej szkole i zapewnienie opieki stomatologicznej dla każdego ucznia. Od dziś obowiązują nowa ustawa o opiece zdrowotnej nad uczniami. Zgodnie z przepisami każdy uczeń - do ukończenia 19 roku życia, ma mieć równy dostęp do opieki zdrowotnej w szkole, w przypadku uczniów posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego – do ukończenia szkoły ponadpodstawowej.

"Gabinety profilaktyki zdrowotnej, w których pracują higienistki lub pielęgniarki, do tej pory istniały w większości szkół, ale od dzisiaj muszą być w każdej placówce" - powiedział nam Rafał Śliż rzecznik prasowy podkarpackiego oddziału NFZ w Rzeszowie. Z kolei opieka stomatologiczna może być zapewniona na trzy sposoby: gabinet dentystyczny w szkole, dostęp do dentysty w gabinecie poza szkołą lub korzystanie z usług stomatologa w dentobusie.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • Kaśak 13 Wrz, 2019

    W ogóle te zawody medyczne są teraz bardzo potrzebne. Ja dlatego postanowiłąm wybrać Studium Pracowników Medycznych i Społecznych - szkoła jest świetna, bo pozwala na rozwijanie zainteresowań i pracę w innym zawodzie jednocześnie: zajęcia w weekendy i bezpłatnie.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj