Można jeszcze zgłaszać się do składów OKW
fot. archiwum

Do jutra można zgłaszać kandydatów do składów obwodowych komisji wyborczych w związku ze zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi. Członkiem takiej komisji może być osoba pełnoletnia, stale zamieszkująca w danym województwie i wpisana do stałego rejestru wyborców w jednej z gmin tego województwa. Musi też posiadać pełnię praw publicznych i wyborczych.

Wszyscy chętni do pracy w komisjach powinni kontaktować się przede wszystkim z pełnomocnikami komitetów wyborczych ponieważ mają oni pierwszeństwo zgłaszania kandydatów. Można też zgłaszać się do urzędów gmin, ale takie zgłoszenia są brane pod uwagę tylko w przypadku konieczności uzupełnienia składu komisji.

Za pracę w OKW jej przewodniczący otrzymuje dietę w wysokości 500 złotych, jego zastępca 400 złotych, a członkowie komisji 350 złotych.

Do zadań obwodowej komisji wyborczej należy przede wszystkim przeprowadzenie głosowania w obwodzie, czuwanie nad przestrzeganiem prawa wyborczego i ustalenie wyników głosowania. Wybory parlamentarne odbędą się 13 października.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj