Podkarpackie i Świętkorzyskie zacieśnia współpracę
fot. R.Pytka

W Sandomierzu podpisana została deklaracja współpracy pomiędzy Województwami Podkarpackim i Świętokrzyskim na rzecz wzmocnienia spójności oraz konkurencyjności.

Podczas obrad zarządów obu regionów rozmawiano o możliwości realizacji wspólnych przedsięwzięć w 7 obszarach problemowych. Dotyczyły one m.in. transportu, ekologi i przekształceń podmiotów leczniczych. Pochylono się także nad możliwością realizacji wspólnej Trasy Rowerowej i Szlaku Turystycznego Greenways.

Dla marszałka województwa świętokrzyskiego Andrzeja Bętkowskiego najważniejsze było wskazanie najistotniejszych problemów, które ujęte zostały we wspólnej deklaracji do polskiego rządu. Dotyczy ona wyrobiska w Piasecznie oraz infrastruktury drogowej i kolejowej, która może ściślej połączyć obydwa województwa.

Z kolei Władysław Ortyl Marszałek Województwa Podkarpackiego zaznaczył, że w kontekście nowej perspektywy finansowej oraz powstawania nowych strategii rozwoju i regionalnych programów operacyjnych tworzy się możliwość wspólnej realizacji wielu ważnych inwestycji.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj