Uwaga na oszustów podszywających się pod ZUS
fot. archiwum

Rzeszowski Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega klientów przed osobami telefonującymi lub wysyłającymi SMS-y, którzy podają się za pracowników ZUS-u. W ostatnim czasie kontaktowały się one w sprawie świadczenia 300+ oraz świadczenia uzupełniającego dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji, tzw. „500+”. Oszuści przekazywali informacje, że otrzymanie świadczenia będzie uzależnione od kontaktu ze wskazanym przez nich numerem telefonu.

Rzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Rzeszowie Wojciech Dyląg przypomina, że ZUS nigdy nie kontaktuje się z klientami drogą telefoniczną – warunkując otrzymanie świadczenia.

Klienci, którzy mają wątpliwości co do osoby dzwoniącej i podającej się za pracownika ZUS, proszeni są o zgłoszenie tego faktu w najbliższej placówce Zakładu. Można to zrobić też w Centrum Obsługi Telefonicznej pod numerem: 22 560 16 00 lub pod adresem mailowym Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj