Podkarpaccy posłowie PiS o hat-tricku Kaczyńskiego
fot. ak

Finansowanie dotychczasowych programów socjalnych takich jak np. 500+ jest niezagrożone - powiedziała na konferencji prasowej poseł Krystyna Wróblewska. To komentarz do pojawiających się zarzutów opozycji  dotyczących obecnych i planowanych wydatków państwa.

Podkarpacka posłanka   przedstawiła dziś  szczegóły dotyczące  dodatkowego programu społecznego na nadchodzące wybory parlamentarne. W jego   skład wchodzą: wyrównanie dopłat bezpośrednich dla rolników, podniesienie minimalnej emerytury oraz stopniowe zwiększanie minimalnej płacy minimalnej docelowo do 2023 roku do 4 tysięcy złotych brutto.

Szef sejmowej komisji finansów poseł Andrzej Szlachta wskazywał na dodatkowe, bezpośrednie korzyści dla regionu wynikające z przygotowanego programu wyborczego, to m.in. wpisanie południowej obwodnicy Rzeszowa w sieć planowanych 100 obwodnic  w Polsce oraz uczynienie z lotniska w Jasionce portu stowarzyszonego z Centralnym Portem Komunikacyjnym.

Posłowie zgodnie zapewnili że głównym źródłem finansowania obietnic wyborczych będą przede wszystkim kolejne uszczelnienia w systemie podatkowym, w tym VAT, ale o szczegółach będzie można mówić dopiero pod koniec września.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj