Rusza IX Przegląd Teatrów "Na Dziedzińcu..."
fot. Iwona Piętak

Spektaklem "Szarlatany Polskie" wg Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w wykonaniu jarosławskiego Teatru Plaster rozpoczął się wczoraj w Jarosławiu IX Przegląd Teatrów "Na Dziedzińcu...".

Na scenie usytuowanej na dziedzińcu kamienicy Rynek 6 wystąpiły w czwartkowy wieczór jeszcze trzy zespoły: rzeszowski Teatr Pozytywka, Teatr Cienie z Jarosławia oraz Teatr Notoco z Kraśnika. 

Uczestnikami Przeglądu są amatorskie teatry poszukujące z całej Polski, skupiające głównie młodych ludzi. Do soboty zaprezentują się jeszcze artyści z Lublina, Tychów, Nagłowic i Bielska Podlaskiego.

Gośćmi specjalnymi Przeglądu będą uznane teatry alternatywne: Teatr Przedmieście z Rzeszowa i Teatr From Poland z Częstochowy.

Organizatorem corocznego wydarzenia jest Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki, a pomysłodawcą - Paweł Sroka, animator teatralny, reżyser i aktor.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

 • 28 Mar, 2020
  Wójt gminy Jarosław rozpoczęła urzędowanie
  Wójt gminy Jarosław rozpoczęła urzędowanie
  Nowa wójt Gminy Jarosław Elżbieta Grunt rozpoczęła urzędowanie. Została wybrana w przedterminowych wyborach w minioną niedzielę. Podczas nadzwyczajnej sesji Rady...
 • 28 Mar, 2020
  Teatr Maska w sieci
  Teatr Maska w sieci
  Mimo zamknięcia budynku Teatru i zaprzestania działalności, rzeszowska scena "Maska" przygotowuje w czasie kwarantanny dla swoich widzów specjalne programy. Kilka...
 • 28 Mar, 2020
  Lucyna Pściuk o wpływie pandemii na bieszczadzką turystykę
  Lucyna Pściuk o wpływie pandemii na bieszczadzką turystykę
  Pandemia koronawirusa mocno uderza w branżę turystyczną. Dotyka nie tylko duże biura, ale jest także zagrożeniem dla mniejszych pensjonatów i...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj