Podkarpackie posłanki KO o programie wyborczym partii
fot. J. Piekło

Kandydatki Koalicji Obywatelskiej podczas konferencji na rzeszowskim rynku przedstawiły najważniejsze założenia programu wyborczego.

Posłanka Krystyna Skowrońska podkreśliła, że wyzwaniem jakie stoi przed posłami jest poprawa funkcjonowania opieki medycznej. Jej zdaniem zdrowie jest najważniejsze i wymaga zarówno inwestycji jak i współpracy na wielu obszarach. Jednym z takich obszarów to walka o czyste powietrze. 

Natomiast radna Stalowej Woli Renata Butryn dodała, iż służba zdrowia wymaga tworzenia najnowocześniejszego zaplecza diagnostycznego chorób onkologicznych. Zapowiedziała, że jako poseł, będzie zabiegać o łatwy dostęp do badań dla wszystkich mieszkańców Podkarpacia. 

W konferencji prasowej udział wzięła również europosłanka Elżbieta Łukacijewska. Skomentowała decyzję dotyczącą wyboru Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, która po wyborach wygranych przez Koalicję Obywatelską miałaby objąć urząd premiera. Zdaniem Łukacijewskiej, to dobra kandydatura, gdyż Małgorzata Kidawa-Błońska potrafi zarządzać, skupiać wokół siebie ekspertów oraz posiada umiejętność prowadzenia dialogu ponad podziałami społecznymi. 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • Observator 05 Wrz, 2019

    Kupa sloganów i obietnic na które i tak ludzie się nie nabiorą. Panie te były przecież posłankami przez sporo lat i miały swój rząd przez 8 lat dlaczego te poruszane tematy nie zostały załatwione z korzyścią dla ludzi? Propozycja tej Pani na Premiera RP to zasłona dymna i celowe schowanie szefa PO..

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj