Podkarpackie posłanki KO o programie wyborczym partii
fot. J. Piekło

Kandydatki Koalicji Obywatelskiej podczas konferencji na rzeszowskim rynku przedstawiły najważniejsze założenia programu wyborczego.

Posłanka Krystyna Skowrońska podkreśliła, że wyzwaniem jakie stoi przed posłami jest poprawa funkcjonowania opieki medycznej. Jej zdaniem zdrowie jest najważniejsze i wymaga zarówno inwestycji jak i współpracy na wielu obszarach. Jednym z takich obszarów to walka o czyste powietrze. 

Natomiast radna Stalowej Woli Renata Butryn dodała, iż służba zdrowia wymaga tworzenia najnowocześniejszego zaplecza diagnostycznego chorób onkologicznych. Zapowiedziała, że jako poseł, będzie zabiegać o łatwy dostęp do badań dla wszystkich mieszkańców Podkarpacia. 

W konferencji prasowej udział wzięła również europosłanka Elżbieta Łukacijewska. Skomentowała decyzję dotyczącą wyboru Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, która po wyborach wygranych przez Koalicję Obywatelską miałaby objąć urząd premiera. Zdaniem Łukacijewskiej, to dobra kandydatura, gdyż Małgorzata Kidawa-Błońska potrafi zarządzać, skupiać wokół siebie ekspertów oraz posiada umiejętność prowadzenia dialogu ponad podziałami społecznymi. 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 05 Kwi, 2020
  Tajemnice lasu
  Tajemnice lasu
  W "Zamkolandii" leśnik Edward Marszałek i Szymon Taranda wybrali się do lasu. W trakcie wirtualnej wyprawy rozmawiali o tym, kim...
 • 04 Kwi, 2020
  Zostańcie w domu - apeluje leśnik Kazimierz Nóżka
  Zostańcie w domu - apeluje leśnik Kazimierz Nóżka
  "Nie wychodźcie z domu. Las był, będzie i poczeka na was" zaapelował na naszej antenie  Kazimierz Nóżka, leśnik i propagator...
 • 03 Kwi, 2020
  Przemyscy stypendyści MEN o nauce online
  Przemyscy stypendyści MEN o nauce online
  Po 6 tysięcy złotych zgarnęli w formie stypendium od ministra edukacji uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu:...

1 komentarz

 • Observator 05 Wrz, 2019

  Kupa sloganów i obietnic na które i tak ludzie się nie nabiorą. Panie te były przecież posłankami przez sporo lat i miały swój rząd przez 8 lat dlaczego te poruszane tematy nie zostały załatwione z korzyścią dla ludzi? Propozycja tej Pani na Premiera RP to zasłona dymna i celowe schowanie szefa PO..

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj