12,5 mln złotych na rewitalizację Łańcuta
fot. zrzut ekranu ze strony wkraj.pl

Łańcut chce zrewitalizować lasek Bażantarnia. Ma tam powstać Park Wypoczynku i Rekreacji. W ramach prac zostaną wykonane nowe nawierzchnie na alejkach i oświetlenie. Powstanie parking dla rowerów, siłownia plenerowa oraz miejsce do uprawiania sportów zimowych jak narciarstwo biegowe czy tory saneczkowe.

Rewitalizacja obejmie także trzy podwórka osiedlowe w mieście: na osiedlu Trześnik, Armii Krajowej i Słowackiego. Zostaną położone nowe drogi, chodniki i oświetlenie. Osiedla będą miały wyremontowane kanalizacje deszczową i sanitarną. Powstaną też nowoczesne place zabaw. Ponadto w ramach rewitalizacji zostanie całkowicie przebudowany budynek filii biblioteki publicznej w Łańcucie. Po przebudowie oprócz wypożyczalni książek będzie tam działać świetlica dla seniorów.

Obecnie wyłaniani są wykonawcy zadań na drodze przetargu. W sumie wszystkie inwestycje zostaną wykonane za kwotę około 12,5 miliona złotych, z czego miasto otrzyma 50% dofinansowania z Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego, którego miasto jest członkiem.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj