45 seniorów z Dębicy korzysta z realizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej projektu "Wspierajmy Razem" . To pomoc sąsiedzka oraz wsparcie ze strony  wykwalifikowanych asystentów osób niepełnosprawnych.

Projekt ma być sposobem na samotność i dolegliwości z jakimi borykają się ludzie, starsi chorzy i  zniedołężniali. 30 z nich korzysta z opieki świadczonej przez sąsiadów  mieszkających w tym samym bloku czy najbliższej okolicy, 15  - z  usług. W przypadku pomocy sąsiedzkiej chodzi   pomoc w zrobieniu śniadania, wyjścia do urzędu,  na spacer, czy nawet o wspólne wypicie herbaty lub rozwiązywanie krzyżówek. Z kolei asystent osób niepełnosprawnych pomaga w rehabilitacji i codziennych czynnościach życiowych. 

Pomoc sąsiedzka to 60 godzin pobytu z osoba starszą miesięcznie, usługi asystenckie - 80 godzin. Sąsiedzi i asystenci dostają za swoja pracę pieniądze z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej - odpowiednio 25 i 35 złotych za godzinę.

Wartość projektu, który potrwa do końca przyszłego roku to 1 mln 990 tys. zł . 1 mln 700 tys. zł dębicki MOPS dostał z Unii Europejskiej.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj